Liga Mistrzów: Chelsea lepsza od Manchesteru City w finale!

Chelsea lepsza od Manchesteru City w finale.

Chelsea FC pokonała Manchester City w wielkim finale Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Ekipa z Londynu wygrała 1:0 po golu Kaia Havertza.

Chelsea powinna była wyjść na prowadzenie już na początku meczu. Dogodne sytuacje zmarnował jednak Timo Werner. Podopieczni Pepa Guardioli starali się odpowiedzieć, jednak strzały Phila Fodena czy Raheema Sterlinga były skutecznie blokowane przez defensorów "The Blues".

Co nie wyszło Wernerowi, udało się innemu z reprezentantów Niemiec. Havertz w 42 minucie wykorzystał kapitalne podanie Masona Mounta, minął Edersona i skierował futbolówkę do pustej bramki. Do przerwy 1:0 dla Chelsea, która w pozostałej części meczu musiała radzić sobie bez Thiago Silvy. Doświadczony obrońca nabawił się kontuzji i na boisku zmienił go Andreas Christensen.

Chelsea straciła Silvę, a po kwadransie drugiej połowy z murawy zszedł Kevin De Bruyne. Kapitan Manchesteru City nabawił się kontuzji i w jego miejsce na boisku pojawił się Gabriel Jesus.

Choć piłkarze Guardoli starali się wyrównać, nie byli w stanie stworzyć konkretnej sytuacji podbramkowej. W tej znalazł się zawodnik Chelsea Christian Pulisic w 73 minucie. Reprezentant USA zmarnował jednak doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia.

Manchester był bliski wyrównania w doliczonym czasie gry. Piłka po uderzeniu Riyada Mahreza minimalnie minęła jednak bramkę Edouarda Mendy'ego. Trafienie Havertza dało Chelsea drugi triumf w Lidze Mistrzów w historii klubu. Wcześniej "The Blues" wygrali najważniejsze europejskie trofeum w 2012 roku.

Manchester City - Chelsea 0:1 (0:1)
Bramka: Havertz 42

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Ruben Dias, Ołeksandr Zinczenko - Bernardo Silva (64. Fernandinho), Ilkay Gundogan, Phil Foden - Riyad Mahrez, Kevin De Bruyne (60. Gabriel Jesus), Raheem Sterling (77. Sergio Aguero)

Chelsea FC: Edouard Mendy - Reece James, Cesar Azpilicueta, Thiago Silva (39. Andreas Christensen), Antonio Rudiger, Ben Chilwell - Jorginho, N'Golo Kante - Kai Havertz, Mason Mount (80. Mateo Kovacić) - Timo Werner (66. Christian Pulisić)