Media: UEFA bliska zniesienia zasady o liczonym podwójnie golu na wyjeździe

Piłka nożna
Media: UEFA bliska zniesienia zasady o liczonym podwójnie golu na wyjeździe
fot. PAP/EPA
UEFA jest coraz bliżej zniesienia obowiązującej w rozgrywkach pucharowych i barażach eliminacji mistrzostw Europy zasady o liczonym podwójnie golu zdobytym na wyjeździe.

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) jest coraz bliżej zniesienia obowiązującej w rozgrywkach pucharowych i barażach eliminacji mistrzostw Europy zasady o liczonym podwójnie golu zdobytym na wyjeździe.

O takim pomyśle napisała brytyjska gazeta "Times", a niemiecka agencja prasowa DPA przekazała, że takie rozwiązanie zaleca władzom UEFA komisja ds. rozgrywek klubowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz Chelsea podąża śladami dziadka i ojca

 

Zasada o podwójnej wartości gola strzelonego na wyjeździe została wprowadzona w 1965 roku. Obowiązuje obecnie w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a polega na tym, że przy równej liczbie punktów i bramek po dwóch spotkaniach wyżej jest klasyfikowany lub awansuje do następnej rundy zespół, który zdobył więcej bramek na wyjeździe.

 

Według "Timesa", przepis ten jest przez wielu czołowych działaczy UEFA postrzegany krytycznie, m.in. dlatego, że w okresie pandemii COVID-19 sporo spotkań odbywało się na neutralnym gruncie bądź bez udziału publiczności.

 

W Polsce zasada ta obowiązywała w rozgrywkach pucharowych, ale w obecnym formacie PP o awansie do kolejnej rundy decyduje jeden mecz.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie