PlusLiga: Nicola Giolito trenerem przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu

Siatkówka
PlusLiga: Nicola Giolito trenerem przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu
fot. Cyfrasport

Jastrzębski Węgiel poinformował, że trenerem przygotowania motorycznego w klubie ponownie został Nicola Giolito. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez najbliższy sezon z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. Nowy nabytek jastrzębian ostatnio był zatrudniony w drużynie aktualnego mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova.

Nicola Giolito pochodzi z Rimini i pracował już w przeszłości w klubie z Jastrzębia-Zdroju; a miało to miejsce w sezonach: 2017/18 i 2018/19 za kadencji trenerów Ferdinando de Giorgiego oraz Roberto Santilliego. W drugim z wymienionych sezonów wywalczył z Jastrzębskim Węglem brązowy medal mistrzostw Polski.

 

Zobacz także: Kibice PGE Skry mogą spać spokojnie! Opoka drużyny zostaje na kolejny sezon

 

Teraz 45-letni Włoch zastąpi na tym stanowisku Jakuba Radomskiego z Akademii Talentów, który przejął te obowiązki po Luke’u Reynoldsie, a obecnie wraca do pracy z młodzieżą.

 

– W pierwszej kolejności serdecznie dziękuję Jakubowi Radomskiemu, że w trudnym dla klubu momencie - kiedy po rozstaniu z Lukiem Reynoldsem zostaliśmy bez trenera przygotowania motorycznego - podjął się tej roli, łącząc swoje obowiązki z pracą w Akademii Talentów i podołał wyzwaniu. To kolejny dowód na to, że Akademia Talentów stanowi realne wsparcie dla pierwszego zespołu – powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

 

– Jeśli natomiast chodzi o Nicolę Giolito, to cieszę się, że dołącza do nas tak wysokiej klasy fachowiec, który ostatnio był zatrudniony w drużynie aktualnego mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova i sięgał z nią po najwyższe laury w swoim kraju i w Europie. To mówi samo za siebie. Ponadto, znamy tego trenera, wiemy jak pracuje i jesteśmy przekonani, że jego osoba będzie stanowić dużą wartość dla sztabu szkoleniowego Andrei Gardiniego – dodał sternik mistrza Polski.

 

W swojej karierze Giolito pracował w sztabach szkoleniowych takich trenerów jak: Giovanni Guidetti, Julio Velasco, Angelo Frigoni, Jurij Mariczew, Andriej Woronkow, Tuomas Sammelvuo, Ferdinando De Giorgi, Lorenzo Bernardi oraz Roberto Santilli.

 

Cenne jest również to, że przez ostatnie miesiące był w klubie, pomagał w treningach i przygotowaniach do meczów. Po rozstaniu w trakcie minionych rozgrywek z Cucine Lube Civitanova (odszedł wraz z trenerem de Giorgim) chętnie przybył do Jastrzębskiego Węgla i ma swoją cegiełkę w wywalczeniu mistrzowskiego tytułu.

 

 

– Prawda jest taka, że nigdy nie chciałem opuszczać Jastrzębskiego Węgla, ale w pewnym momencie nastąpiły korekty w sztabie szkoleniowym trenera Santilliego i wspólnie zdecydowaliśmy, że będzie lepiej dla mnie, żebym odszedł. Powrót dla klubu był więc dla mnie łatwą decyzją. Po prostu znów chciałem pracować z taką drużyną, w klubie z tak dobrą organizacją i zarządem, ze świetnym zawodnikami, więc jak mówię łatwo było mi tu wrócić – wyjaśnił Nicola Giolito.

RM, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie