WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w półfinale

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w półfinale
fot. Cyfrasport

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do półfinału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Soczi. W ćwierćfinale pokonali utytułowanych i doświadczonych Łotyszy Aleksandrsa Samoilovsa i Janisa Smedinsa. W 1/8 finału odpadli natomiast Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Kantor i Łosiak najpierw w 1/8 finału wygrali w sobotę ze Szwajcarami Marco Krattigerem i Florianem Breerem 2:0 (21:18, 25:23). W rywalizacji o półfinał niewielu ekspertów na nich stawiało. Smedins to brązowy medalista igrzysk z Rio de Janeiro, w parze z Samoilovsem zdobyli też wiele medali mistrzostw Europy.

 

Zobacz także: Sebastian Kaczmarek nowym trenerem GWR Beach Volleyball

 

Pierwszy set był bardzo zacięty i Polacy wygrali go na przewagi 23:21, w drugim nie mieli już większych problemów. Ostatecznie zwyciężyli 2:0 (23:21, 21:14).

 

W półfinale przyjdzie im się zmierzyć z Włochami Adrianem Carambulą i Enrico Rossim. Zaplanowany jest na niedzielę na godz. 9.45.

 

Z kolei Fijałek i Bryl odpadli z rywalizacji po porażce z Holandrami Stevenem van de Velde i Christiaanem Varenhorstem 1:2 (21:18, 19:21, 14:16).

 

Wcześniej w pierwszej rundzie odpadły Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, a eliminacji nie przebrnęły dwie polskie pary - Marta Łodej i Agata Ceynowa oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz.

 

Czterogwiazdkowa impreza w Soczi (rangę turnieju WT wyznacza pięciostopniowa skala) to przedostatnie tak prestiżowe zawody cyklu, w których do zdobycia są punkty do rankingu olimpijskiego. Na tej postawie pewni występu w Tokio są już Bryl i Fijałek, a o przypieczętowanie go walczą jeszcze Kantor i Łosiak.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie