Fortuna 1 Liga: Niespodzianka w Opolu. Termalica wciąż bez awansu!

Niespodzianka w niedzielnym meczu Fortuna 1 Ligi! Odra Opole walcząca o udział w barażach pokonała 1:0 lidera tabeli Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Niespodzianka w niedzielnym meczu Fortuna 1 Ligi! Odra Opole walcząca o udział w barażach pokonała 1:0 lidera tabeli Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, co mocno poprawiło jej sytuację w tabeli. Z kolei „Słoniki”, którym remis wystarczył do zapewnienia sobie awansu do PKO BP Ekstraklasy, muszą poczekać na świętowanie przynajmniej do następnej kolejki.

Choć zdecydowanym faworytem tego spotkania byli goście z Niecieczy, wynik już w 9. minucie otworzyli gospodarze. Efektownym uderzeniem z woleja popisał się Kacper Tabiś, co pozwoliło jego drużynie objąć prowadzenie.

Choć to „Słoniki” zdecydowanie częściej znajdowały się przy piłce, nie potrafiły znaleźć sposobu na pokonanie stojącego w bramce Błażeja Sapielaka. Jedną z groźniejszych akcji popisał się Adam Radwański w 27. minucie spotkania, ale jego próbę ataku zablokował dobrze dysponowany obrońca Odry Konrad Kostrzycki. W samej końcówce piekielnie mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Samuel Stefanik, ale strzał wybronił golkiper gospodarzy. Właściwa gra taktyczna i bardzo dobra organizacja w defensywie pozwoliły Odrze schodzić do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Już od samego początku drugiej połowy obie ekipy ruszyły do ofensywy. Nie bez powodu, bo zarówno dla Odry, jak i „Słoników” spotkanie miało ogromną stawkę. Mecz stał pod znakiem ataków na bramkę po obu stronach boiska, jednak po kwadransie na tablicy wyników wciąż widniało 1:0.

To dalej ekipa z Niecieczy zdecydowanie częściej znajdowała się przy piłce, ale nie przekładało się to na skuteczność. W doliczonym czasie gry goście zaliczyli jeszcze zryw, raz za razem atakując bramkę rywali, ale nic to nie dało.

Mecz zakończył się zwycięstwem Odry, która zbliżyła się do szóstej pozycji, premiowanej grą w barażach o Ekstraklasę. Z kolei lider tabeli musi jeszcze poczekać, aby móc cieszyć się z awansu.