Jakub Straszewski nawiązał współpracę z Polsat Boxing Promotions

Sporty walki
Jakub Straszewski nawiązał współpracę z Polsat Boxing Promotions
fot. PAP
Jakub Straszewski.

Jakub Straszewski, młodzieżowy wicemistrz świata w boksie w kategorii do 91 kilogramów, był gościem gali Rocky Boxing Night: The Tournament. Utalentowany pięściarz nawiązał współpracę z Polsat Boxing Promotions.

18-latek zdradził, że to... pierwszy raz, kiedy ma okazję z trybun śledzić na żywo galę boksu zawodowego.

 

- Nigdy wcześniej nie miałem okazji być na gali bokserskiej. Zawsze wykluczały mnie z nich obozy czy zgrupowania reprezentacji - przyznał młodzieżowy wicemistrz świata w kategorii do 91 kilogramów.

ZOBACZ TAKŻE: Efektowny debiut Krysztoforskiej (WIDEO)

 

Fiodor Łapin, wiceprezes Polsat Boxing Promotions, zabrał głos na temat tego, jak ma wyglądać współpraca z Straszewskim i innymi pięściarzami boksu olimpijskiego.

 

- Chcemy nawiązać współpracę z Kubą. Chyba nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, co osiągnął. Chcemy mu pomóc w zdobywaniu medali w boksie olimpijskim. Chcemy współpracować z PZB, chcemy pomóc zdobywać medale na mistrzostwach świata zawodnikom z różnych kategorii wiekowych. Nie rozmawiamy z Kubą o kontrakcie zawodowym. Na to jest jeszcze zbyt wcześnie. Musi potwierdzić, że jego sukces nie był przypadkowy. Posiada ogromny talent i musi pójść za tym ciężka praca - dodał Łapin, wiceprezes Polsat Boxing Promotions.

 

Utalentowany pięściarz jest zachwycony perspektywą współpracy z trenerem Łapinem.

 

- Chcę się ciągle rozwijać. Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem teraz "na językach", ale chcę czerpać korzyści z takiej współpracy. Rozpiera mnie duma, że nawiązuję współpracę z trenerem Łapinem - powiedział.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze