MotoGP: Fabio Quartararo wygrał we Włoszech

Moto
Fabio Quartararo wygrał wyścig o Grand Prix Włoch.

Francuz Fabio Quartararo (Yamaha) wygrał wyścig o Grand Prix Włoch i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej motocyklowych mistrzostw świata. W klasie Moto2 zwyciężył Australijczyk Remy Gardner (Kalex), a w Moto3 - Włoch Dennis Foggia (Honda).

Zmagania w Italii odbywały się w cieniu tragedii - przed południem ogłoszono, że w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku w sobotnich kwalifikacjach klasy Moto3 zmarł 19-letni Szwajcar Jason Dupasquier. Niedzielne wyścigi poprzedziła minuta ciszy.

W 6. rundzie cyklu Quartararo był szybszy o 2,592 s od Portugalczyka Miguela Oliveiry oraz o dokładnie 3 s od broniącego tytułu Hiszpana Joana Mira.

Wyścigu nie ukończył dotychczasowy wicelider Włoch Francesco Bagnaia (Ducati), którego w klasyfikacji generalnej wyprzedził Johann Zarco (Ducati). Francuz do prowadzącego w cyklu rodaka traci 24 punkty.

Garner także umocnił się na pozycji lidera w klasie Moto2, ale ma tylko sześć punktów przewagi nad drugim na mecie w niedzielę Hiszpanem Raulem Fernandezem.

W klasyfikacji generalnej Moto3 zdecydowanie prowadzi Hiszpan Pedro Acosta (KTM), który na torze Mugello był ósmy. Wciąż ma 52 punkty przewagi nad drugim w niedzielę rodakiem Jaume Masią (KTM).