Szymon Rojek: Chelsea to wyjątkowy klub dla Porto

Piłka nożna
Szymon Rojek: Chelsea to wyjątkowy klub dla Porto
fot. PAP

Piłkarze Chelsea mogą świętować drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W finale, który rozegrano w Porto, pokonali Manchester City 1:0. Jak relacjonował reporter Polsatu Sport Szymon Rojek, "The Blues" są wyjątkowym klubem dla mieszkańców Porto.

Chelsea pokonała Manchester City 1:0. O wyniku przesądził gol Kaia Havertza. - To był kapitalny finał. To, co widzieliśmy, z perspektywy murawy i otaczających ją trybun, przeniosło się również na okolice. Absolutnie wymieszeni szukali swoich miejsc kibice Manchesteru City i Chelsea. I na trybunach, i pod stadionem. To było święto futbolu. Angielskie święto w Portugalii z bardzo mocnymi niemieckimi akcentami - relacjonował Rojek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek podsumował finał Ligi Mistrzów

 

Czy Porto będzie smutne po wygranej Chelsea? - Sympatie były podzielone. Trzech Portugalczyków w City oczywiście zrobiło swoje. Chelsea to wyjątkowy klub dla Porto. Wiele osób pamięta historię Jose Mourinho, który po wygraniu Ligi Mistrzów przeniósł się do Chelsea i zabrał ze sobą kilku piłkarzy. Później jego śladami podążał Andre Villas-Boas. Żaden klub nie zostawił tylu pieniędzy w kasie Porto. Myślę, że wielu mieszkańców przyłączy się do fety, która będzie trwała pewnie w jednej części miasta - zauważył dziennikarz Polsatu Sport.

Szymon Rojek o finale Ligi Mistrzów:

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze