Copa America: Bez gospodarza dwa tygodnie przed planowanym początkiem

Piłka nożna
Copa America: Bez gospodarza dwa tygodnie przed planowanym początkiem
fot. PAP
Copa America nie ma obecnie gospodarza.

Mający się rozpocząć 13 czerwca turniej o piłkarskie mistrzostwo Ameryki Południowej - Copa America - nie ma obecnie gospodarza. Pierwotnie miał zostać rozegrany w Kolumbii i Argentynie, ale już wiadomo, że żaden z tych krajów nie będzie organizatorem.

Od 21 maja wiadomo, że z powodu napiętej sytuacji politycznej w Kolumbii nie będą się tam odbywać mecze Copa America, o czym poinformowała Południowoamerykańska Federacja Piłkarska. W poniedziałek CONMEBOL pozbawił statusu organizatora także Argentynę, która szczególnie dotkliwie odczuwa efekty drugiej fali pandemii COVID-19.

 

"Z uwagi na obecne okoliczności CONMEBOL postanowiła odwołać Copa America w Argentynie. Trwa analiza ofert innych krajów, które wyraziły zainteresowanie zorganizowaniem turnieju" - napisano na Twitterze konfederacji.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Białoński: Marzyciele wygrywają Ligę Mistrzów

 

W Argentynie obowiązuje wiele obostrzeń mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale mimo to w czwartek poinformowano o rekordowej liczbie 41 080 infekcji. Minister spraw wewnętrznych Eduardo "Wado" de Pedro zakomunikował na Twitterze, że "będzie bardzo trudno o to, żeby rozegrana została tutaj Copa America".

 

Niedawno pojawiły się doniesienia medialne sugerujące, że turniej zorganizują... Stany Zjednoczone. Oficjalne informacje mają pojawić się w najbliższych dniach.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie