Liga Narodów: Polskie siatkarki górą w starciu z Koreankami

Reprezentacja Polski siatkarek

Reprezentacja Polski siatkarek pewnie pokonała Koreę Południową 3:0 w meczu czwartej kolejki Ligi Narodów. To powrót podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego na zwycięską ścieżkę po porażkach z Turcją i Serbią.

Reprezentacja Polski od początku kontrolowała mecz z Koreankami. Świetnie funkcjonowała gra skrzydłami, gdzie rywalki zaskakiwały Malwina Smarzek i Magdalena Stysiak, a punkty ze środka dokładała także Klaudia Alagierska. Po pierwszej części seta mieliśmy już wynik 5:11, a Polki nie oddały inicjatywy aż do końca. Błędy popełniały także reprezentantki Korei dokładając kilka "oczek" do zdobyczy punktowej Biało-Czerwonych. Set przy stanie 24:15 zakończyła niezawodna w tym spotkaniu Stysiak.

Druga partia to także dobra gra Polek, ale dzięki coraz lepszej dyspozycji Koreanek mecz się wyrównał. Przy stanie 3:4 Korea Południowa po raz pierwszy wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu, ale stracone punkty szybko nadrobiły Stysiak i Łukasik. Gra Koreanek, mimo obiecującego początku, nie kleiła się. Rywalki Biało-Czerwonych popełniały proste błędy w ustawieniu obronnym, a także nie radziły sobie przy mocnej zagrywce. Przy stanie 16:8 kolejną przerwę na żądanie wziął trener Stefano Lavarini, co przyniosło efekt w postaci kilku odrobionych punktów. Wciąż jednak inicjatywa należała do Polek, które zakończyły set wynikiem 25:20.

W trzeciej partii role się odwróciły. Tym razem swoje warunki narzuciły Koreanki, a Polki nie grały już tak skutecznie. As serwisowy Seungyu Pyo pozwolił naszym rywalkom wyjść na prowadzenie 13:5, a Polki musiały wzbić się na wyżyny swoich umiejętności. Wydawało się, że ten wynik jest nie do odrobienia, ale nie takie cuda widzieliśmy już na parkietach we włoskim Rimini. Asem popisała się Julia Nowicka, a w bloku świetnie prezentowała się Smarzek. Nagle zrobiło się 21:21, a Koreanki wciąż nie mogły przebić się przez "polską ścianę" na siatce. Atak Stysiak zakończył ten pojedynek przy stanie 24:22, a reprezentacja Polski wróciła z dalekiej podróży.