Paweł Woicki: Porażka ze Słowenią da trenerowi mnóstwo materiału do analizy

Siatkówka
Paweł Woicki: Porażka ze Słowenią da trenerowi mnóstwo materiału do analizy
fot. Polsat Sport
Vital Heynen będzie miał sporo materiału do analizy po porażce ze Słowenią.

- Tak naprawdę po tych trzech meczach, jeżeli jest się trenerem, to najwięcej materiałów do analizy jest właśnie z tego spotkania. Co możemy analizować przy 13 asach Wilfredo Leona? Czy mógł ich zagrać 138? Nie ma tak naprawdę dyskusji, a mecz ze Słowenią to temat do rozmów - powiedział Paweł Woicki po przegranym meczu przez Polskę ze Słowenią 1:3 w Lidze Narodów siatkarzy.

Po dwóch efektownych zwycięstwach z Włochami 3:0 oraz z Serbią 3:1, podopieczni Vitala Heynena w trzecim dniu zmagań w Lidze Narodów musieli uznać wyższość Słowenii, z którą przegrali 1:3. Zdaniem Woickiego, który był gościem studia, takie spotkanie pozwoli belgijskiemu szkoleniowcowi otrzymać wiele materiałów do analizy.

 

Zobacz także: Znów ta Słowenia... Pierwsza porażka polskich siatkarzy w Lidze Narodów

 

- Staram się zawsze szukać pozytywów. Mamy mecz piątkowy z Włochami w takim składzie, że trzeba było go wygrać. Z Serbią wszystko nam wychodziło, zagraliśmy kapitalny mecz. Ze Słowenią było wiele problemów, w jednym elemencie graliśmy dobrze, w drugim słabiej. Tak naprawdę po tych trzech meczach, jeżeli jest się trenerem, to najwięcej materiałów do analizy jest właśnie z tego spotkania. Co możemy analizować przy 13 asach Wilfredo Leona? Czy mógł ich zagrać 138? Nie ma tak naprawdę dyskusji, a mecz ze Słowenią to temat do rozmów - o przyjęciu, o rozwiązaniach w ataku. To daje materiał na kilka dni i pozwala zbudować burzę mózgu w całej drużynie - przyznał były siatkarz m.in. AZS-u Częstochowa.

 

Polacy następny mecz w Lidze Narodów zagrają w czwartek z Australią.

 

 

Wypowiedź Pawła Woickiego w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie