Roland Garros: Serena Williams w drugiej rundzie

Serena Williams

Rozstawiona z numerem siódmym Serena Williams wygrała z Rumunką Iriną-Camelią Begu 7:6 (8-6), 6:2 na otwarcie turnieju tenisowego French Open w Paryżu. W drugiej rundzie 39-letnia Amerykanka zmierzy się z kolejną Rumunką Mihaelą Buzarnescu.

W poniedziałek Williams spędziła na korcie godzinę i 44 minuty. Bardzo zacięta była pierwsza partia, a w tie-breaku Amerykanka obroniła dwie piłki setowe. Drugi set miał już jednostronny przebieg.

Był to 1002. oficjalny mecz w karierze Williams i 852. zwycięstwo. Przed przyjazdem do Paryża nie imponowała formą, przegrywając mecze z niżej notowanymi rywalkami w turniejach WTA w Rzymie i w Parmie.

Na kortach im. Rolanda Garrosa Williams walczy o swój 24. tytuł wielkoszlemowy, czym wyrównałaby rekord Australijki Margaret Court. Amerykanka trzykrotnie triumfowała w tej imprezie - w 2002, 2013 i 2015 roku.