Piotr Biesiekirski ponownie w mistrzostwach świata Moto2

Moto
Piotr Biesiekirski ponownie w mistrzostwach świata Moto2
fot. Materiały prasowe
Zaledwie 19-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w Grand Prix Katalonii.

Zaledwie 19-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w Grand Prix Katalonii, siódmej rundzie motocyklowych mistrzostw świata Moto2.

Jedyny Polak w stawce już rok temu wystartował w siedmiu wyścigach Grand Prix, będąc wówczas najmłodszym zawodnikiem w klasie Moto2. Po swój najlepszy rezultat, dwudzieste miejsce, sięgnął właśnie podczas Grand Prix Katalonii na Circuit de Barcelona-Catalunya.

W tym roku zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic wraca na jeden ze swoich ulubionych torów, gdzie w najbliższy weekend wystartuje w mistrzostwach świata z tzw. „dziką kartą”. Tydzień później weźmie tam z kolei udział w dwóch wyścigach trzeciej rundy mistrzostw Europy Moto2.

 

Zobacz także: MotoGP: Fabio Quartararo wygrał we Włoszech

Grand Prix Katalonii rozpocznie się od dwóch piątkowych treningów wolnych. W sobotę zawodników czekają trzeci trening wolny i kwalifikacje, a w niedzielę poranna rozgrzewka i wyścig, który rozpocznie się o 14:30, tuż po wyścigu kategorii MotoGP. Bezpośrednia relacja z Grand Prix Katalonii na antenie Polsatu Sport News, platformie Ipla oraz portalu polsatsport.pl.

„Nie mogę się doczekać powrotu do stawki mistrzostw świata i startu w Grand Prix Katalonii – mówi Piotr Biesiekirski. – Tor w Barcelonie jest jednym z moich ulubionych. Zaliczyliśmy tam niedawno udane, dwudniowe testy, podczas których poświęciliśmy sporo czasu na pracę nad tempem wyścigowym, szczególnie na zużytych oponach i mieliśmy dobry rytm. O ile za tydzień chcę walczyć w Barcelonie o podia w mistrzostwach Europy, w ten weekend skupiam się na zrobieniu jak największych postępów względem moich ubiegłorocznych startów w mistrzostwach świata. W kwalifikacjach chciałbym zredukować różnicę do czołówki do wyraźnie poniżej dwóch sekund na okrążeniu, a w wyścigu powalczyć w grupie i dojechać do mety jak najbliżej liderów. Cieszę się także, że na trybuny po raz pierwszy od wielu miesięcy wrócą kibice”.

 

 

Rozmowa z Piotrem Biesiekirskim w załączonym materiale wideo.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie