Polscy uczestnicy Rajdu Dakar startują w... regatach żeglarskich na Sardynii

Inne
Polscy uczestnicy Rajdu Dakar startują w... regatach żeglarskich na Sardynii
fot. PAP
Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk wezmą udział w rozpoczynających się w środę na Sardynii prestiżowych regatach żeglarskich Loro Piana.

Znani z udziału w Rajdzie Dakar Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk wezmą udział w rozpoczynających się w środę na Sardynii prestiżowych regatach żeglarskich Loro Piana. Po raz pierwszy do udziału został zaproszony polski zespół – R-Six Team, który popłynie 20-metrowym katamaranem.

Do startu dopuszczono tylko czternaście załóg z całego świata. Skipperem polskiego jachtu jest Szustkowski, a w składzie siedmioosobowej załogi znajduje się Kazberuk. Obaj w 2020 roku pokonywali ciężarówką trasy Dakaru w Arabii Saudyjskiej.

 

Zobacz także: Nie żyje Jason Dupasquier. Uległ wypadkowi podczas kwalifikacji

 

- Przed nami wielkie wyzwanie. Od środy do soboty codziennie przez cztery dni mamy jeden wyścig. Spodziewane są wiatry o sile około 15 węzłów, do 20 w szkwałach. To dla nas dobra wiadomość, bo nasza łódka należy do najcięższych w stawce katamaranów. Nie należymy do grona faworytów, ale będziemy starać się dotrzymać tempa rywalom. Na pokładach konkurencyjnych jachtów startują utytułowani zawodnicy, którzy brali udział w regatach o Puchar Ameryki czy Volvo Ocean Race, mistrzowie świata i Europy - powiedział Szustkowski, który jeszcze kilka dni temu przechodził powikłania po szczepieniu przeciw Covid-19.

 

Jacht R-Six typu HH66 zwodowano w 2016 roku. Od tamtego czasu startował on w 14 regatach na całym świecie. Do największych sukcesów zespołu należą między innymi trzy kolejne zwycięstwa w Antigua Sailing Week, wygrana w Multihull Cup w 2016 roku oraz drugie miejsce w Fastnet Race w 2017.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie