Roland Garros: Awans z kłopotami Ashleigh Barty

Ashleigh Barty nie bez kłopotów awansowała do drugiej rundy Rolanda Garrosa.

Liderka światowego rankingu tenisistek Ashleigh Barty nie bez kłopotów awansowała do drugiej rundy turnieju French Open. Australijka pokonała Amerykankę Bernardę Perę 6:4, 3:6, 6:2. W kolejnej rundzie jej rywalką może być Magda Linette, jeśli wygra we wtorek swój mecz.

Pojedynek z 70. w rankingu WTA Perą, która popełniła 49 niewymuszonych błędów, trwał równo dwie godziny.

Barty po drugim secie poprosiła o przerwę medyczną, miała kłopoty prawdopodobnie z biodrem lub dolną częścią kręgosłupa. Interwencja pomogła i w trzeciej partii Australijka rozstrzygnęła losy meczu na swoją korzyść.

W drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Paryżu jej rywalką będzie zwyciężczyni wtorkowego pojedynku 45. w światowym rankingu Magdy Linette z tenisistką gospodarzy Chloe Paquet, zajmującą 251. miejsce na liście WTA.