Sensacja w Lidze Narodów! Mistrzynie olimpijskie przegrały z Kanadą

Reprezentacja Chin niespodziewanie uległa 2:3 Kanadzie w meczu piątej kolejki Ligi Narodów siatkarek. To pierwsze zwycięstwo Kanadyjek w tegorocznej edycji rozgrywanej we włoskim Rimini.

Kanada z pierwszym zwycięstwem w Lidze Narodów! Reprezentacja z Ameryki Północnej wygrała dopiero w piątej kolejce tegorocznej edycji, ale wszystko wynagrodził styl w jakim to zrobiła, bowiem Kanadyjki pokonały aktualne mistrzynie olimpijskie - Chinki.

Obie kadry przystąpiły do meczu z dużą motywacją i determinacją, ale pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnęła Kanada. Druga partia padła łupem Chinek, ale trzecia partia to już całkowita dominacja Kanadyjek. W czwartym secie role się odwróciły, ale ostatecznie w tie-breaku więcej zimnej krwi wykazała reprezentacja z Ameryki Południowej i zdobyła pierwsze trzy punkty w tej edycji. Wcześniej Kanada zdobyła jedno "oczko" wygrywając dwa sety z Turcją.

Taki wynik jest sporą sensacją, choć wahania formy czołowych drużyn nie powinny nikogo dziwić. Najlepsze zespoły świata, w tym Chinki przygotowują się do turnieju olimpijskiego w Tokio, który rozpocznie się już 23 lipca.

Kanada - Chiny 3:2 (22:25, 25:21, 17:25, 25:15, 12:15)