PlusLiga: Wojciech Ferens zostaje w Cuprum Lubin

Siatkówka
PlusLiga: Wojciech Ferens zostaje w Cuprum Lubin
fot. Cyfrasport
Wojciech Ferens od 2020 roku jest zawodnikiem Cuprum Lubin.

Cuprum Lubin rozpoczyna kompletowanie drużyny na nadchodzący sezon 2021/22. Pierwszym elementem układanki będzie filar Miedziowych w przyjęciu i ogromna moc na skrzydle minionego sezonu. W Lubinie zostaje Wojciech Ferens. Przyjmujący będzie reprezentował Miedziowe barwy przez kolejne trzy sezony.

Doświadczony przyjmujący dołączył do miedziowego zespołu przed rokiem i od początku stał się pewnym punktem w drugiej linii boiska. Zanotował w barwach jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. Łącznie wywalczył 345 punktów, co uczyniło go drugim najlepiej punktującym (po Ronaldzie Jimenezie) zawodnikiem ekipy Miedziowych. W klasyfikacji ogólnej PlusLigi uplasował się na dobrym dwudziestym miejscu.

 

Zobacz także: Maciej Muzaj zawodnikiem Asseco Resovii

 

Wojciech Ferens to niesamowicie pracowity zawodnik, który wykonuje bardzo solidną pracę na treningach i meczach. Mimo że jego wkład w mecze jest ogromny, to w zeszłym sezonie tylko raz otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. Jest cichym bohaterem, którego pracy może nie widać, ale jest ona kluczowa dla drużyny. Klub zdecydował się przedłużyć kontrakt z Wojciechem Ferensem na trzy kolejne sezony.


 

– Bardzo dobrze się tutaj czuję i zostałem doceniony jako zawodnik. Miasto też jest świetne, więc jestem bardzo szczęśliwy, że zostaje w Cuprum Lubin na dłużej – powiedział Ferens.

 

Jaki według przyjmującego Cuprum będzie nadchodzący sezon?

 

– Na pewno bardzo trudny i ciekawy. Wiele zespołów poczyniło świetne ruchy transferowe, liga będzie obfitować w zawodników z najwyższej półki. Natomiast wiem też, na co stać Cuprum Lubin i na pewno przed nikim nie zwiesimy głów! – zaznaczył.

RM, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie