Ruch Chorzów awansował do eWinner 2. Ligi

Piłka nożna
Ruch Chorzów awansował do eWinner 2. Ligi
Fot. Cyfrasport
Ruch Chorzów awansował do eWinner 2. Ligi.

Ruch Chorzów awansował do eWinner 2. Ligi po tym jak w środę pokonał rezerwy Miedzi Legnica 4:0 w meczu trzeciej grupy III ligi. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki, ale chorzowianie są już pewni pierwszego miejsca w tabeli.

Wielki powrót stał się faktem! 14-krotny mistrz Polski i jeden z najbardziej utytułowanych klubów w naszym kraju awansował na szczebel centralny. W środę piłkarze Ruchu Chorzów pewnie pokonali 4:0 Miedź Legnica II przypieczętowując swój awans do eWinner 2. Ligi.


Po 33. kolejkach Ruch zgromadził aż 89 punktów i jest liderem III grupy III ligi. Druga Polonia Bytom ma na koncie 77 punktów, a do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki, więc pozycja lidera jest niezagrożona.


ZOBACZ TAKŻE: Ruch Chorzów może w środę spaść z ligi


To powrót chorzowskiej drużyny do drugiej ligi po dwóch sezonach przerwy. W sezonie 2016/17 klub spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej (wówczas Lotto Ekstraklasy), po czym rok po roku zaliczał kolejne spadki.

 


Ruch jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Chorzowska drużyna ma na swoim koncie aż 14 mistrzostw Polski i 6 wicemistrzostw. Śląski klub był także ćwierćfinalistą Pucharu Europy (ówczesnego odpowiednika Ligi Mistrzów) w sezonie 1974/75, a także finalistą Pucharu Intertoto w 1998 roku. W tabeli wszech czasów polskich klubów zajmuje trzecie miejsce.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie