Tauron Liga: Aleksandra Rasińska wróciła do #VolleyWrocław

Siatkówka
Tauron Liga: Aleksandra Rasińska wróciła do #VolleyWrocław
fot. Cyfrasport
Aleksandra Rasińska znów zagra w ekipie #VolleyWrocław.

Na tę wiadomość niewątpliwie czekali siatkarscy kibice wrocławskiej drużyny. W składzie na nowy sezon znalazła się Aleksandra Rasińska. Ta atakująca już wcześniej reprezentowała barwy #VolleyWrocław.

Aleksandra Rasińska w latach 2015–17 grała w DPD Legionovii Legionowo na pozycji przyjmującej. Po przejściu do #VolleyWrocław została atakującą, szybko stając się liderką teamu. To ona dostawała od swoich rozgrywających najwięcej piłek w kluczowych momentach. Zarówno sezon 2018/19 jak i 2019/20 Rasińska skończyła jako najskuteczniejsza siatkarka #VolleyWrocław. W ostatnich rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet atakująca zapisała się na kartach historii ligi jako najlepiej serwująca zawodniczka (łącznie 28 asów). Atakująca, z 376 punktami na koncie, zdecydowanie przodowała też w rankingu punktujących. Mając aż 321 oczek na swoim koncie, pewnie zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji atakujących. Statystyki te potwierdza również liczba zdobytych przez Rasińską statuetek MVP – w sezonie 2019/20 aż cztery razy odbierała tę nagrodę.

 

Zobacz także: Natalia Murek na dłużej w #VolleyWrocław

 

Ubiegły sezon Rasińska spędziła w Developresie SkyRes Rzeszów. Tam zdobyła 218 punktów, w tym 26 blokiem. Dobra postawa siatkarki w meczach ligowych nie umknęła selekcjonerowi kadry. Podczas swojej wrocławskiej i rzeszowskiej przygody Rasińska była powoływana przez Jacka Nawrockiego do składu reprezentacji Polski.

 

– Jestem bardzo podekscytowana myśląc o nadchodzącym sezonie. Z Wrocławiem wiążą mnie wspaniałe wspomnienia. Powrót niezmiernie mnie cieszy i motywuje do pracy. Zbudujemy tu ciekawą drużynę i jestem pewna, że dzięki temu będziemy częścią dobrego widowiska. Obiecuje dać z siebie wszystko. Widzimy się niebawem – powiedziała Rasińska.

 

 

– Cieszę się z powrotu Oli Rasińskiej do Wrocławia. To na pewno duże wzmocnienie naszego zespołu. Mamy w pamięci same dobre wspomnienia związane z Olą i jej poświęcenie dla drużyny. Wraca do nas dojrzalsza o współpracę w topowym zespole i jako wicemistrzyni. Mamy nadzieję, że uda się przekuć jej doświadczenie w sukces naszej drużyny – powiedział Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

 

W sezonie 2021/22 #VolleyWrocław buduje mocny mur. Aleksandra Rasińska już wielokrotnie udowodniła swoje umiejętności w ataku. Będzie, więc mocnym punktem zespołu. Na ten moment drużynę stanowią przyjmujące: Natalia Murek, Aleksandra Gromadowska i Marta Wellna, środkowa Karolina Fedorek, rozgrywająca Adrianna Szady oraz libero – Agnieszka Adamek. Wrocławski zespół poprowadzi Dawid Murek.

RM, Polsat Sport, #VolleyWrocław
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie