Liga Narodów siatkarek 2021: Wyniki meczów 6. kolejki

W środę rozgrywane są spotkania 6. kolejki VNL siatkarek. W Rimini doszło do kilku interesujących konfrontacji. Polska w tej serii gier rywalizuje z Dominikaną. Sprawdź wyniki meczów 6. kolejki Ligi Narodów siatkarek 2021.

Wtorkową rywalizację rozpoczął mecz Belgia – Korea Południowa, wygrany przez Belgijki po tie-breaku. Stany Zjednoczone rozbiły Tajlandię, a Japonia niespodziewanie łatwo uporała się z Rosją. Japońskie siatkarki poszły więc w ślady siatkarzy z tego kraju, którzy również uporali się ze Sborną.

W starciu Niemcy – Kanada zacięte były dwa pierwsze sety, wygrane przez Kanadyjki na przewagi. W trzeciej partii większych emocji już nie było i siatkarki spod znaku Klonowego Liścia zamknęły mecz w trzech setach. Wynikiem 3:0 zakończyła się również konfrontacja Turczynek z Chinkami, którą wygrały wicemistrzynie Europy.

Czwartą porażkę w Rimini poniosła reprezentacja Polski. Biało-czerwone wygrały premierową partię meczu z Dominikaną, ale w trzech kolejnych górą były przeciwniczki (1:3).