Copa America 2021: Mecz otwarcia w Brasilii, finał na Maracanie

Piłka nożna
Copa America 2021: Mecz otwarcia w Brasilii, finał na Maracanie
fot. PAP
Copa America 2021 odbędzie się w Brazylii.

Mecz otwarcia rozpoczynającego się 13 czerwca turnieju Copa America Brazylia - Wenezuela odbędzie się na stadionie w Brasilii, a finał na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro - poinformowała Południowoamerykańska Konfederacja Piłkarska (CONMEBOL).

Brazylia jest gospodarzem tegorocznych mistrzostw Ameryki Południowej dopiero od kilku dni. Impreza nie może odbyć się w Argentynie z powodu pandemii, a już wcześniej było wiadomo, że z uwagi na napiętą sytuację polityczną gospodarzem nie będzie też Kolumbia.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Zamiast eksperymentować, Paulo Sousa powinien... dzwonić do Gennaro Gattuso"

 

Decyzję o przeniesieniu w trybie awaryjnym turnieju do Brazylii została podjęta w poniedziałek przed CONMEBOL.

 

Po raz drugi z rzędu turniej organizowany jest w Brazylii. Odbędzie się mimo obaw o sytuację zdrowotną w kraju, który odnotowuje najwyższe na kontynencie liczby przypadków zakażenia COVID-19 i zgonów.

 

W środę doszło prawie 100 tysięcy nowych przypadków oraz ponad 2,5 tys. zgonów. Łącznie w Brazylii z powodu koronawirusa zmarło ponad 460 tysięcy osób.

 

Mecz otwarcia mistrzostw, jak właśnie ustalono, odbędzie się w stolicy kraju - Brasilii, gdzie gospodarze podejmą Wenezuelę. W grupie B występują również Kolumbia, Ekwador i Peru.

 

Argentyna rozpocznie udział w imprezie również w Rio de Janeiro, ale na Estadio Nilton Santos - przeciwko Chile. W grupie A zagrają także Boliwia, Paragwaj i Urugwaj.

 

Pozostałymi miastami-gospodarzami są Goiania i Cuiaba.

 

Półfinały zaplanowano na 5 i 6 lipca, a finał odbędzie się 10 lipca na Maracanie. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie