Franciszek Smuda wraca do pracy! Poprowadzi Wieczystą Kraków

Piłka nożna
Franciszek Smuda wraca do pracy! Poprowadzi Wieczystą Kraków
Fot. PAP
Franciszek Smuda

Franciszek Smuda zostanie nowym trenerem Wieczystej Kraków. Polski szkoleniowiec obejmie drużynę od 1 lipca 2021 roku. Do końca bieżącego sezonu zespół będzie prowadził Rafał Jędrszczyk.

Wielki powrót stał się faktem! Franciszek Smuda wraca do pracy w Krakowie. Polski szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził m.in. Widzew Łódź, Wisłę Kraków, Lecha Poznań oraz Legię Warszawa obejmie od lipca Wieczystą Kraków.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Grzeszczyk z GKS-u Tychy zawieszony! Nie zagra w trzech meczach


Klub potwierdził zatrudnienie Smudy na swojej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych. Warto przypomnieć, że 72-letni trener ma nie tylko doświadczenie w pracy z klubami, ale także reprezentacyjne. W latach 2009-2012 był selekcjonerem reprezentacji Polski, którą poprowadził na Euro 2012. Ostatnio pracował jako trener w Górniku Łęczna.

 


W ostatnim czasie z krakowską drużyną rozstał się Przemysław Cecherz, który pracował w klubie od lipca 2019 roku. Krótko po tym rozstaniu spekulowało się na temat nazwiska nowego szkoleniowca klubu małopolskiej okręgówki, ale mało kto spodziewał się trenera takiej klasy.


W zespole Wieczystej występuje wielu piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie i reprezentacji Polski, jak Sławomir Peszko, Michał Miśkiewicz czy Radosław Majewski. Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, według której szefowie krakowskiego klubu mieli rozważać zakontraktowanie... Lukasa Podolskiego.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie