Kolejna wielka piłkarska impreza w Polsce? Zbigniew Boniek zabrał głos

Piłka nożna
Kolejna wielka piłkarska impreza w Polsce? Zbigniew Boniek zabrał głos
fot. PAP

- Futbol kobiet cieszy się wielką popularnością w wielu krajach europejskich - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek podczas czwartkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski, gdy zapytano go o organizację ME kobiet w 2025 roku.

Polska była gospodarzem już kilku wielkich piłkarskich imprez. Między innymi Euro 2020, ME U-21 2017 czy MŚ U-20 2019. Być może kolejną będą mistrzostwa Europy kobiet w 2025 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentant Polski przedłużył kontrakt z rosyjskim klubem

 

- Jako PZPN złożyliśmy już aplikację i powiadomiliśmy europejską federację, że chcielibyśmy zorganizować mistrzostwa Europy kobiet w 2025 roku w naszym kraju. Uważamy, że warto to zrobić. To duża impreza. Futbol kobiet cieszy się wielką popularnością w wielu krajach europejskich - odpowiedział prezes PZPN na pytanie reportera Polsatu Sport Szymona Zaworskiego.

 

- Kiedy przychodziłem do PZPN, to piłka kobiet była na uboczu. My zainwestowaliśmy w futbol kobiet. Cieszymy się, że kluby nam w tym pomogły. W reprezentacji mamy obecnie osiem, dziewięć dziewczyn, które grają w najlepszych klubach europejskich, co wtedy było mrzonką. To się powoli rozwija - dodał Boniek.

Zbigniew Boniek o mistrzostwach Europy kobiet w Polsce:

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie