Liga Narodów siatkarzy: Polska - Australia. Relacja i wynik na żywo

Po kilku dniach przerwy wracamy ze zmaganiami w Lidze Narodów siatkarzy. Reprezentacja Polski zmierzy się z Australią i postara się wrócić na zwycięską ścieżkę po porażce ze Słowenią. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Biało-Czerwoni w ostatnich latach nie mają szczęścia do Słoweńców, czego dowodem porażka w trzeciej kolejce Ligi Narodów. Nasi siatkarze musieli uznać wyższość wicemistrzów Europy 1:3, chociaż należy podkreślić, że podopieczni Vitala Heynena nie traktują tegorocznej edycji Nations League priorytetowo.

Nie zmienia to jednak faktu, że mistrzowie świata będą zdecydowanymi faworytami w kolejnym spotkaniu - z zamykającą stawkę Australią, która dotychczas poniosła komplet porażek, wygrywając zaledwie seta. Ekipa z Antypodów najpierw przegrała z Niemcami 0:3, potem z Bułgarią 0:3, a następnie z Francją 1:3.

Przypomnijmy, że nasi siatkarze zaczęli od zwycięstwa z Włochami 3:1, a następnie z Serbią 3:1. Przekonamy się jaką szóstkę na starcie z Australią wydeleguje Heynen. - Vital bardzo inteligentnie podchodzi do tych rozgrywek, nie nadużywając energii poszczególnych zawodników, nawet jeżeli coś nie wychodzi po jego myśli, tak jak w spotkaniu ze Słowenią. Kadra Polaków jest niesamowicie szeroka - przyznał Andrea Anastasi.

Liga Narodów siatkarzy jest organizowana przez FIVB od 2018 roku, jako kontynuacja rozgrywanej w latach 1990–2017 Ligi Światowej. Dwie dotychczas rozegrane edycje wygrała Rosja (2018, 2019). W 2020 roku impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Edycja 2021 odbywa się we włoskim mieście Rimini w "bezpiecznej bańce".

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Australia na Polsatsport.pl.