Tokio 2020: Odwołano obóz treningowy sportowców Kenii

Inne
Tokio 2020: Odwołano obóz treningowy sportowców Kenii
fot. PAP
Miasto Kurume zrezygnowało z goszczenia olimpijskiej reprezentacji Kenii.

Japońskie miasto Kurume zrezygnowało z goszczenia olimpijskiej reprezentacji Kenii, która miała tam trenować przez dwa tygodnie przed igrzyskami w Tokio. Powodem jest wzrost zakażeń koronawirusem na wyspie Kiusiu.

- Ta wiadomość jest dotkliwym ciosem. Wszystko było już przygotowane, aby kenijska ekipa wyjechała do Kurume 7 lipca i zaaklimatyzowała się przed igrzyskami w Tokio, które mają się rozpocząć 24 lipca - powiedział agencji AFP Francis Mutuku, sekretarz generalny Kenijskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Caster Semenya bez minimum w biegu... zorganizowanym dla niej 

 

Mutuku wyjaśnił, że według przekazanych przez władze 300-tysięcznego Kurume informacji obiekty sportowe, które miały służyć Kenijczykom, są wykorzystywane jako punkty szczepień.

 

- W tej sytuacji sportowcy będą kontynuować treningi w kraju aż do wyjazdu do Tokio - dodał Mutuku.

 

Kenia planuje wysłać do Tokio około 100-osobową, największą w historii reprezentację olimpijską. Ostateczny skład ma być zatwierdzony po zawodach lekkoatletycznych zaplanowanych na 17-18 czerwca w Nairobi. W tej dyscyplinie sportu Kenijczycy są potęgą światową.

 

W klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku Kenia zajęła najwyższe z państw afrykańskich 15. miejsce z dorobkiem 13 krążków (sześć złotych, sześć srebrnych i jeden brązowy).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze