Członkini komitetu organizacyjnego Tokio 2020: Igrzyska straciły sens

Inne
Członkini komitetu organizacyjnego Tokio 2020: Igrzyska straciły sens
fot. PAP/EPA
Członkini komitetu organizacyjnego Tokio 2020: Igrzyska straciły sens.

Igrzyska olimpijskie w Tokio straciły sens, ale jest już za późno, żeby je odwołać - oceniła członkini komitetu organizacyjnego, brązowa medalistka olimpijska w judo z 1988 roku Kaori Yamaguchi w wypowiedzi dla agencji Kyodo.

- Myślę, że przegapiliśmy już okazję, aby je odwołać. Igrzyska straciły sens i odbędą się tylko dlatego, że powinny się odbyć - podkreśliła.

 

Yamaguchi skrytykowała postawę japońskiego rządu, samego komitetu organizacyjnego Tokio-2020 oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za "unikanie dialogu".

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrea Anastasi ma radę dla polskich kibiców przed IO w Tokio

 

- Czy igrzyska nie miały być świętem pokoju? Przeciwieństwem pokoju jest twarde i uparte podejście, mówiące, że "ludzie mogą być temu przeciwni, ale zmienią zdanie, gdy zaczną się igrzyska". MKOl wydaje się uważać, że opinia publiczna w Japonii nie jest ważna – dodała.

 

W Japonii rośnie niepokój związany z przeprowadzeniem igrzysk w czasie pandemii COVID-19. Sondaże opinii publicznej konsekwentnie pokazują, że większość Japończyków chce, aby igrzyska zostały odwołane lub ponownie odłożone, po rocznym ich opóźnieniu z powodu kryzysu związanego z koronawirusem.

 

Wiadomo, że planowana na okres od 23 lipca do 8 sierpnia impreza odbędzie się bez zagranicznych fanów. Władze nie zdecydowały jeszcze, czy zezwolić na udział w igrzyskach japońskim kibicom.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze