Johan Eliasch prezydentem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej

Zimowe
Johan Eliasch prezydentem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej
fot. PAP
Johan Eliasch został prezydentem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Johan Eliasch został prezydentem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Urodzony w Szwecji Brytyjczyk zwyciężył w pierwszej turze głosowania podczas zdalnych obrad 52. Kongresu FIS. Zastąpi kierującego organizacją przez 23 lata Szwajcara Giana Franco Kaspera.

59-letni biznesmen miał trzech konkurentów, ale już w pierwszym głosowaniu otrzymał bezwzględną większość - poparło go 65 ze 119 delegatów. Prezes Szwajcarskiej Federacji Narciarskiej Urs Lehmann otrzymał 26 głosów, była sekretarz generalna FIS Sarah Lewis - 15, a obecny wiceprezydent FIS Mats Arjes - 13.

 

Eliasch jest piątym w historii prezydentem FIS. Przed Kasperem urząd ten sprawowali również Szwed Ivar Holmquist, Norweg Nicolai Ramm Oestgaard i Szwajcar Marc Hodler.

 

Zobacz także: Daniel Andre Tande wraca do treningu po ciężkim upadku w Planicy

 

W piątkowych obradach dotychczasowy szef federacji nie wziął udziału z powodów zdrowotnych. 77-letni Szwajcar przesłał delegatom wiadomość z informacją, że w miniony weekend trafił do szpitala z powodu problemów z oddychaniem i dopiero w czwartek opuścił oddział intensywnej terapii. Kasper podziękował za 46 lat współpracy i przyjaźni.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie