NHL: Zwycięstwa Bruins i Hurricanes po dogrywkach

Obydwa czwartkowe mecze rozgrywek o Puchar Stanleya hokejowej ligi NHL zakończyły się po dogrywkach zwycięstwami gości.

Obydwa czwartkowe mecze rozgrywek o Puchar Stanleya hokejowej ligi NHL zakończyły się po dogrywkach zwycięstwami gości - Boston Bruins pokonali New York Islanders 2:1, a Carolina Hurricanes 3:2 broniącą trofeum drużynę Tampa Bay Lightning.

Bramkę na wagę zwycięstwa Hurricanes zdobył pod koniec szóstej minuty dogrywki Jordan Staal, gdy jego zespół grał w przewadze.

Goście w drugiej tercji prowadzili już 2:0 po golach zdobytych w odstępie dwóch i pół minuty przez Bretta Pesce i Sebastiana Aho, ale jeszcze w tej części gry zespół z Florydy wyrównał po trafieniach Braydena Pointa i Alexa Killorna. W bramce Hurricanes bardzo dobrze spisywał się Czech Petr Mrazek, który obronił 35 strzałów. To był jego pierwszy występ w tym sezonie w play off.

W serii do czterech zwycięstw Lightning prowadzą 2-1. Mecz numer cztery odbędzie się w sobotę ponownie w Tampie.

Bruins po raz drugi pokonali Islanders i w play off objęli prowadzenie 2-1. Rozstrzygającego gola zdobył w czwartej minucie dogrywki Brad Marchand. Zespół z Bostonu szybko, bo już w szóstej minucie pierwszej tercji objął prowadzenie po strzale Craiga Smitha. Wynik długo się nie zmieniał, ale na pięć minut przed końcem trzeciej tercji zdołał wyrównać Mathew Barzal. Losów spotkania jednak nie odwrócił, bowiem w doliczonym czasie gry górą okazali się goście.

Czwarty mecz tych drużyn odbędzie się w sobotę na lodowisku Islanders w Union Dale na Long Island.