Serbski siatkarz rozstał się z polskim klubem! "Jego gra była ozdobą całych rozgrywek"

Siatkówka
Serbski siatkarz rozstał się z polskim klubem! "Jego gra była ozdobą całych rozgrywek"
fot. PAP

Serbski przyjmujący David Mehić nie będzie już reprezentował barw LUK Politechniki Lublin. – Uważam, że gra tak wszechstronnego zawodnika, lubiącego łamać schematy, była ozdobą całych rozgrywek – przyznał prezes klubu Krzysztof Skubiszewski.

David Mehić urodził się 24 września 1997 roku. Ma 196 cm wzrostu i gra na pozycji przyjmującego. W swojej karierze reprezentował barwy serbskiego OK Vojvodina Nowy Sad (2013–19, 2020) oraz francuskiego Nice VB (2019–20). Po sezonie spędzonym w LUK Politechnice, postanowił wrócić do Serbii.

 

Zobacz także: Ważny ruch beniaminka PlusLigi! "Jego obecność obiecuje magiczne siatkarskie doznania"

 

Kiedy już na początku minionego sezonu lubelskim klubem wstrząsnęła poważna kontuzja Jakuba Peszki, David Mehić przyniósł uspokojenie, które dawał drużynie w każdej minucie na parkiecie. Ten szalenie kreatywny zawodnik, bez atutu okresu przygotowawczego z drużyną, z miejsca stał się jednym z jej filarów, okazując się jednym z objawień Tauron 1. Ligi.

 

– Wielokrotnie słyszeliśmy, że udało nam się – w osobie Davida – ekspresowo znaleźć wartościowe uzupełnienie składu. Prawda jest jednak taka, że to przede wszystkim On był w stanie znakomicie udźwignąć duże oczekiwania i niewątpliwie: dać coś ponad nie, od siebie. Uważam, że gra tak wszechstronnego zawodnika, lubiącego łamać schematy, była ozdobą całych rozgrywek! Gratuluję Vojvodinie, że namówiła Davida do powrotu! – powiedział prezes LUK Politechniki Lublin Krzysztof Skubiszewski.

 

 

Mehić zdobył dla LUK Politechniki 313 punktów w 30 meczach. Skończył ponad połowę ataków; 22 razy zaskoczył rywali zagrywką, miał też na koncie 27 punktowych bloków. Triumfował z lubelskim klubem w rozgrywkach Tauron 1. Ligi i przyczynił się do awansu do PlusLigi.

RM, Polsat Sport, LUK Politechnika Lublin
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie