Tokio 2020: Wygrana Elżbiety Wójcik, porażki Sandry Kruk i Anety Rygielskiej

Inne
Tokio 2020: Wygrana Elżbiety Wójcik, porażki Sandry Kruk i Anety Rygielskiej
fot. PAP

Elżbieta Wójcik (75 kg) wygrała w 1/8 finału, a Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg) doznały porażek w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio. Zawody bokserskie w Paryżu są dokończeniem rywalizacji przerwanej z powodu pandemii w marcu 2020 w Londynie.

Wójcik pokonała reprezentantkę Azerbejdżanu Ajnur Rzajewą i awansowała do ćwierćfinału, dzięki czemu jest już blisko awansu na igrzyska.

 

Pozostałe Polki rywalizujące w piątek musiały uznać w 1/8 finału wyższość rywalek. Kruk przegrała w wadze 57 kg z Bułgarką Stanimirą Petrową, a Rygielska w kat. 60 kg uległa reprezentantce Irlandii Kellie Harrington.

 

Łącznie do imprezy przystąpiło siedmioro reprezentantów Polski.

 

W stolicy Francji - oprócz Wójcik - będą jeszcze walczyć: Sandra Drabik (51 kg) i Karolina Koszewska (69 kg) oraz Damian Durkacz (63 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

 

Ponad roku temu w Londynie startowało 13 reprezentantów Polski (komplet – zawodniczki boksują w pięciu wagach olimpijskich, a zawodnicy w ośmiu). Pierwsze walki przegrali Jakub Słomiński (52 kg), Maciej Jóźwik (57 kg), Mateusz Polski (69 kg), Ryszard Lewicki (75 kg), Sebastian Wiktorzak (81 kg) i oni już odpadli z walki o igrzyska.

 

Natomiast były zawodowy mistrz Europy Mateusz Masternak (91 kg) po zwycięskim jednym pojedynku nie będzie kontynuował zmagań. Postanowił, że wraca do profesjonalnego boksu. Zgodnie z regulaminem nikt nie może go zastąpić, chociaż pozostał w turniejowej drabince.

 

Zawody w Paryżu są prowadzone z zachowaniem losowania i wyników z marca ubiegłego roku.

 

Awans wywalczą: kobiety w wagach 51 kg, 57 kg, 60 kg – po sześć zawodniczek, 69 kg – pięć, 75 kg – cztery, zaś wśród mężczyzn: 52 kg, 57 kg, 63 kg – po ośmiu zawodników, 69 kg, 75 kg, 81 kg – po sześciu, 91 kg, +91 kg – po czterech.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie