Brązowy medal mistrzostw Polski dla Azotów Puławy

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Azotów Puławy zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. W sobotnim spotkaniu ekstraklasy pokonali na wyjeździe 28:22 (12:13) Górnika Zabrze, z którym bezpośrednio rywalizowali o trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Przed ostatnią kolejką ligową na trzecim miejscu w tabeli były Azoty, ale tylko z jednym punktem przewagi nad Górnikiem (odpowiednio 58 i 57).

W pierwszym spotkaniu ligowym tych drużyn, w Puławach, tamtejsza drużyna przegrała 20:21.

W trakcie pierwszej połowy sobotniego pojedynku trzy razy trzema bramkami prowadził Górnik (7:4, 10:7, 11:9). Jednak jeszcze przed przerwą Azoty doprowadziły do remisu (12:12), ale zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 13:12.

Po rozpoczęciu drugiej połowy przyjezdni, za sprawą Bartosza Kowalczyka, wyszli na prowadzenie. Zacięta walka trwała do wyniku 16:16. Potem dominowali już puławianie.

Już w 25. kolejce spotkań tytuł mistrzowski zapewnił sobie zespół Łomża Vive Kielce. Srebrny medal MP - bez względu na wszystkie wyniki ostatniej kolejki spotkań - przypadnie Orlen Wiśle Płock.

W poprzednim sezonie (2019/2020) rozgrywki ekstraklasy - ze względu na pandemię wirusa SARS-COV-2 i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce - zostały przedwcześnie zakończone. Końcowa kolejność została ustalona na podstawie miejsc w tabeli według punktacji uzyskanej w meczach rozegranych do dnia 12 marca 2020 r. W efekcie Górnik wówczas został sklasyfikowany na trzecim miejscu, a puławianie na czwartym.