Fortuna 1 Liga: GKS Bełchatów spadł z ligi

Marcin Węglewski - trener GKS Bełchatów.

GKS Bełchatów przegrał u siebie z GKS Jastrzębie 0:2 w spotkaniu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. Tym samym "Brunatni" stracili szansę na utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy i po dwóch latach ponownie zagrają na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Przez ponad godzinę gry w Bełchatowie utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik spotkania w 62. minucie gry otworzył Jakub Niewiadomski. Drugiego gola dla gości zdobył w 81. minucie Ali Farid. Porażka przekreśliła szanse na utrzymanie GKS Bełchatów.

Ekipa z Bełchatowa awansowała do Fortuna 1 Ligi w sezonie 2018/2019. W pierwszym sezonie "Brunatnym" udało się zachować ligowy byt zajmując 15. miejsce. Ta sztuka nie udała im się rok później. Kolejkę przed końcem sezonu wiadomo już, że GKS pożegna się z drugim poziomem rozgrywkowym.

W kampanii 2020/2021 bełchatowianie przegrali aż 20 spotkań. To najgorszy wynik w całej lidze.