Ireneusz Mamrot został ponownie trenerem Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Ireneusz Mamrot został ponownie trenerem Jagiellonii Białystok
fot. Cyfrasport
Ireneusz Mamrot (z lewej) został trenerem Jagiellonii Białystok.

Ireneusz Mamrot został trenerem grającej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok. Szkoleniowiec, który pracował z tym zespołem w latach 2017-2019, podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata - poinformował oficjalnie klub z Podlasia.

Jagiellonia w piątek wieczorem przekazała mediom informację o umowie ze szkoleniowcem. Nazwisko Mamrota już od kilku dni pojawiało się w kontekście zatrudnienia go w Białymstoku, jednak ani klub, ani sam trener, który kilka dni temu za porozumieniem stron rozwiązał umowę z pierwszoligowym ŁKS Łódź, tego nie potwierdzali.

 

Cytowana w komunikacie wiceprezes Sportowej Spółki Akcyjnej Agnieszka Syczewska powiedziała, że po rozstaniu z trenerem Bogdanem Zającem (w końcowej części minionego sezonu zespół prowadził tymczasowo asystent Rafał Grzyb) klub poszukiwał szkoleniowca o określonym profilu.

 

- Poszukiwaliśmy kogoś doświadczonego, najchętniej Polaka rozwijającego siebie i swoje zespoły, głodnego sukcesów, umiejętnie wprowadzającego młodych zawodników do ligi, z długim stażem pracy w jednym klubie. Zależało nam również na kimś, kto będzie miał swój pomysł na grę, preferował ofensywny futbol i zapewni nam stabilizację na stanowisku trenera przez dłuższy czas. Po przeanalizowaniu kilkunastu kandydatur, przy wsparciu audytu zewnętrznego, zdecydowaliśmy się na zatrudnienie trenera Ireneusza Mamrota - mówiła Syczewska.

 

- Liczymy, że wspólnie z nim uda nam się przywrócić Jagiellonii stabilną pozycję wśród czołowych klubów ekstraklasy. Wszystkich kibiców i całe środowisko chciałabym prosić o wsparcie, którego na starcie nowego sezonu bardzo potrzebujemy - dodała.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie sprawdził się w Legii Warszawa, na Cyprze jest królem

 

51-letni Ireneusz Mamrot pracował już w Jagiellonii w latach 2017-2019; w tym czasie drużyna wywalczyła wicemistrzostwo Polski i zagrała, choć bez powodzenia, w finale Pucharu Polski. Przychodził do Białegostoku z Chrobrego Głogów, po odejściu prowadził Arkę Gdynia i ŁKS. - Odchodząc z Jagiellonii w 2019 roku coś mi podpowiadało, że jeszcze tutaj wrócę, chociaż nie spodziewałem się, że nastąpi to tak szybko. Oczywiście jestem z tego powodu bardzo zadowolony – powiedział Mamrot w rozmowie z klubowymi mediami.

 

- Zawsze miło wraca się do miejsc, z którymi wiążą się dobre wspomnienia. Takich mam mnóstwo w Białymstoku, sezon wicemistrzowski, dotarcie do finału zmagań o Puchar Polski, chociaż sam mecz z Lechią odbija się czkawką, a także boje o europejskie puchary, w tym dramatyczna batalia z Rio Ave. Poza tym sama atmosfera tego miasta, olbrzymie wsparcie i serdeczność – powiedział szkoleniowiec.

 

- W ostatnich sezonach zarówno dorobek punktowy, jak i pozycja w tabeli nikogo w Białymstoku nie zadowalały. Chciałbym, aby wszyscy wrócili do optymalnej formy, chociaż oczywiście wiele będzie zależało od piłkarzy. Ci chłopcy wiedzą, że stać ich na więcej i na pewno nie są zadowoleni z ostatnich wyników. Wierzę, że uda mi się wyzwolić w nich głód sukcesu. Po odejściu z Jagiellonii miałem sporo czasu na przemyślenia. Wiem co muszę wyeliminować, aby nie powielać dawnych błędów - dodał trener.

 

 

Ocenił, że zespół potrzebuje dwóch, trzech wzmocnień by podnieść rywalizację.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie