MŚ w hokeju: W 2022 roku "polskie" dywizje zagrają w Katowicach

Zimowe
MŚ w hokeju: W 2022 roku "polskie" dywizje zagrają w Katowicach
fot. PAP

W 2022 r. mistrzostwa świata Dywizji 1B w hokeju na lodzie kobiet, jak i mężczyzn - w których rywalizują polskie reprezentacje - odbędą się w Katowicach - poinformował Polski Związek Hokeja na Lodzie.

MŚ mężczyzn na tym poziomie po raz ostatni przeprowadzono na początku maja 2019. Wówczas biało-czerwoni nie zdołali wywalczyć awansu. Zadecydowała o tym przegrana z Rumunią po dogrywce (2:3). W końcowej tabeli turnieju, który rozegrano w Estonii Polacy zajęli drugie miejsce właśnie za Rumunami.

 

"Pandemia koronawirusa sprawiła, że MŚ Dywizji 1B mężczyzn oraz kobiet z udziałem naszych reprezentacji nie odbyły się w Katowicach w 2020 roku. Także w 2021 roku nie można było zorganizować turnieju mistrzowskiego seniorów w Katowicach (MŚ seniorek w 2021 miały odbyć się w Pekinie jako próba przedolimpijska). W sobotę, 5 czerwca, podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie ogłoszono, że MŚ Dywizji 1B mężczyzn oraz kobiet zostaną zorganizowane w Katowicach" - można przeczytać w sobotnim komunikacie PZHL.

 

Turniej mężczyzn ma się odbyć w katowickim "Spodku" w dniach 25 kwietnia - 1 maja 2022 r. Oprócz Polski zagrają: Estonia, Japonia, Litwa, Serbia i Ukraina.

 

Z kolei mistrzostwa kobiet zaplanowano na 8-14 kwietnia przyszłego roku na lodowisku Jantor (Katowice-Janów). Wezmą w nim udział: Polska, Chiny, Kazachstan, Korea Południowa, Słowenia, Włochy.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie