PlusLiga: Piotr Łukasik rozstał się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Siatkówka
PlusLiga: Piotr Łukasik rozstał się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. Cyfrasport
Piotr Łukasik ma na koncie występy w reprezentacji Polski.

Kolejnym zawodnikiem, który po sezonie 2020/21 rozstał się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest Piotr Łukasik. 26-letni przyjmujący spędził w tym klubie dwa ostatnie sezony. – Nie tak wyobrażałem sobie mój pobyt tutaj, miałem większe oczekiwania wobec swojej pozycji w zespole, natomiast problemy zdrowotne pokrzyżowały moje plany – przyznał siatkarz.

Piotr Łukasik skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle uzupełnił przed sezonem 2019/20. Już jeden z pierwszych meczów przyjmującego w barwach ZAKSY zaowocował sukcesem, w postaci Superpucharu Polski 2019. Na przestrzeni dwóch sezonów, w których Piotr Łukasik występował w ZAKSIE, po Superpuchar sięgał dwukrotnie, zdobył również Puchar Polski (2021), wicemistrzostwo kraju (2021) oraz złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów (2021).

 

Zobacz także: Łukasz Kaczmarek zostaje w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 

Jak przyznał 26-letni przyjmujący, kiedy przechodził do ZAKSY towarzyszyły mu spore nadzieje. Niestety, plany ambitnego zawodnika skomplikowały problemy zdrowotne. Wbrew przeciwnościom losu siatkarz wykazał się wolą walki i ciężką pracą, co pozwoliło mu na powrót do gry w kluczowym momencie tego sezonu.

 

– Czas spędzony w Kędzierzynie-Koźlu będę wspominał bardzo pozytywnie. Nie tak wyobrażałem sobie mój pobyt tutaj, miałem większe oczekiwania wobec swojej pozycji w zespole, natomiast problemy zdrowotne pokrzyżowały moje plany. Jednak starałem się czerpać jak najwięcej z pracy na każdym treningu i uważam że opuszczam Kędzierzyn jako lepszy siatkarz. Za to jestem wdzięczny całemu klubowi i sztabowi. ZAKSA to kapitalnie zorganizowany klub na każdej płaszczyźnie z wielką przyjemnością było być jej zawodnikiem. Tym bardziej cieszę się, że na koniec udało się osiągnąć historyczny sukces. Wielkie podziękowania dla kibiców, którzy mimo trudnej sytuacji zawsze pokazywali, że są z nami. Dało się odczuć ich wsparcie – podsumował Piotr Łukasik.

 

 

Piotr Łukasik wcześniej reprezentował barwy klubów: Indykpol AZS Olsztyn, KPS Siedlce (2014–17), BBTS Bielsko-Biała (2017–18) oraz Onico Warszawa (2018–19). W siedmiu sezonach w PlusLidze rozegrał 110 meczów (329 setów), w których wywalczył 759 punktów. Ma na koncie również występy w reprezentacji Polski, z którą wywalczył brąz Ligi Narodów i srebro Pucharu Świata (2019).

RM, Polsat Sport, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie