Shelly-Ann Fraser-Pryce przebiegła 100 m w 10,63

Inne
Shelly-Ann Fraser-Pryce przebiegła 100 m w 10,63
fot. PAP
Shelly-Ann Fraser-Pryce

Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce została w sobotę drugą najszybszą kobietą w historii rywalizacji na 100 m. Sześciokrotna medalistka olimpijska uzyskała na mityngu w Kingston czas 10,63. Rekord świata od 1988 roku należy do Amerykanki Florence Griffith-Joyner - 10,49.

Fraser-Pryce to od lat jedna z głównych postaci w kobiecym sprincie. Ma 34 lata i w dorobku sześć medali olimpijskich (w tym dwa złote). Jest też aktualną mistrzynią świata, ale ma w swojej sportowej historii także dopingową wpadkę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nastolatek szybszy od Usaina Bolta

 

W 2010 wykryto w jej organizmie obecność niedozwolonych środków, przewinienie Jamajki nie kwalifikowało się do wieloletniej dyskwalifikacji i ostatecznie zawieszono ją na sześć miesięcy, a także anulowano osiągnięte przez nią wyniki uzyskane od dnia przeprowadzenia testów antydopingowych, tj. 23 maja 2010.

 

Jej sobotni wynik potwierdza tylko, że jest faworytką rywalizacją w zbliżających się igrzyskach w Tokio. Na podium tej imprezy staje w biegu na 100 m od Pekinu (2008). W 2012 roku w Londynie także wywalczyła złoto, a pięć lat temu w Rio de Janeiro - brąz.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze