Wilfredo Leon: Mogę grać jeszcze lepiej

Siatkówka
Wilfredo Leon: Mogę grać jeszcze lepiej
fot. Cyfrasport

– Ja mogę grać jeszcze lepiej. Zaserwowałem co prawda siedem asów, ale chciałbym zagrywać jeszcze lepiej. I nie chodzi o większą liczbę asów czy prędkość piłki, ale o to, aby popełniać mniej błędów – powiedział Wilfredo Leon.

Po meczu Polska – Rosja (3:1) w Lidze Narodów siatkarzy powiedzieli dla FIVB:

 

Wilfredo Leon (przyjmujący reprezentacji Polski): – Uważam, że nasz zespół rośnie z każdym dniem. Wykonujemy naprawdę ciężką pracę na treningach, także w siłowni. Mamy tu 18 zawodników i każdy jest gotowy do gry, to naprawdę szczęśliwa sytuacja. Dziś może nie zaczęliśmy meczu najlepiej, ale znaleźliśmy drogę do zwycięstwa i się jej trzymaliśmy. Ja mogę grać jeszcze lepiej. Zaserwowałem co prawda siedem asów, ale chciałbym zagrywać jeszcze lepiej. I nie chodzi o większą liczbę asów czy prędkość piłki, ale o to, aby popełniać mniej błędów. W następnym spotkaniu się o to postaram. Poza tym pracuję ciężko, aby poprawić przyjęcie, obronę i blok, aby być po prostu jeszcze lepszym siatkarzem.

 

Zobacz także: Dwa mecze – 20 asów! Wilfredo Leon znów dał popis w polu zagrywki (WIDEO)

 

Igor Kobzar (rozgrywający reprezentacji Rosji): – Całkiem dobrze zagraliśmy w pierwszej partii, ale później Polacy zaczęli bardzo trudno serwować i to odmieniło obraz gry i sytuację na boisku. Nie potrafiliśmy na to znaleźć odpowiedzi czy choć zagrywać podobnie do nich. Może nie było dziś jakiegoś momentu zwrotnego w meczu, ale był ten jeden element, który okazał się decydujący. Właśnie zagrywka była kluczowa w końcowym rozrachunku.

 

WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW SIATKARZY 2021

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie