WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w ćwierćfinale i z awansem na igrzyska

Inne
WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w ćwierćfinale i z awansem na igrzyska
fot. PAP
Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Niemców Armina Dollingera i Clemensa Wicklera 2:0 (21:18, 21:17) w 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Ostrawie.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Niemców Armina Dollingera i Clemensa Wicklera 2:0 (21:18, 21:17) w 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Ostrawie. Dzięki temu zapewnili sobie występ w igrzyskach w Tokio na podstawie rankingu olimpijskiego.

Czterogwiazdkowa impreza w Ostrawie (rangę turnieju WT wyznacza pięciostopniowa skala) to ostatnie tak prestiżowe zawody cyklu, w których do zdobycia są punkty do rankingu olimpijskiego. Na tej podstawie pewni występu w zbliżającym się turnieju olimpijskim byli już wcześniej Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, a w sobotę dołączyli do nich Kantor i Łosiak. Drugi z tych duetów obecnie zajmuje 14. miejsce w tym zestawieniu. Dzięki awansowi do ćwierćfinału mają już pewność, że nie wypadną z czołowej "15", która uzyska kwalifikację.

 

Jeszcze w sobotę o półfinał imprezy w Ostrawie zawodnicy ci zagrają z mistrzami świata i wicemistrzami Europy Rosjanami Olegiem Stojanowskim i Wiaczesławem Krasilnikowem.

 

Zobacz także: 3:0 z USA! Czwarte zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów

 

Kantor i Łosiak mają ostatnio dobrą passę - w ubiegłym tygodniu wygrali turniej WT w Soczi. Przez ostatnie lata nieraz zmagali się z kłopotami zdrowotnymi - poprzednio na podium zawodów cyklu byli niemal trzy lata temu.

 

Mecze barażowe o 1/8 finału przegrali w Czechach Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek oraz Bryl i Fijałek. Kantor i Łosiak wygrali rywalizację w swojej grupie i przeszli bezpośrednio do czołowej "16".

 

W eliminacjach odpadły trzy polskiej pary - Marta Łodej i Agata Ceynowa, Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska oraz Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie