Liga Narodów siatkarek 2021: Wyniki meczów 7. kolejki

Na niedzielę zaplanowano spotkania 7. kolejki VNL siatkarek. Reprezentacja Polski w tej serii gier zmierzyła się z Kanadą i wygrała 3:2. Sprawdź wyniki meczów 7. kolejki Ligi Narodów siatkarek 2021.

Niedzielne zmagania rozpoczęła konfrontacja Chinek z Belgijkami. Spotkanie miało zacięty przebieg, reprezentacja Chin prowadziła 2:1 i 11:4 w trzecim secie. Rywalki wygrały jednak tę partię i doprowadziły do tie-breaka, w którym rozstrzygnęły losy meczu na swoją korzyść. Holandia pewnie pokonała Japonię 3:0, choć każdy z trzech setów był dosyć wyrównany.

Niepokonana do tej pory Turcja była zdecydowanym faworytem konfrontacji z Tajlandią, tymczasem w pierwszym secie zapachniało niespodzianką. W trzech kolejnych odsłonach ekipa trenera Giovanniego Guidettiego nie pozostawiła jednak rywalkom złudzeń. Dobitnie świadczy o tym wynik czwartej partii – 25:9 dla Turcji.

Zaciętą walkę przyniosło starcie Dominikany z Rosją. Siatkarki z Karaibów w czwartej partii zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym jednak od początku dominowała Sborna. Rosjanki wygrały decydującą partię 15:8 i odniosły piąte zwycięstwo w tym turnieju.

Spotkanie Brazylia – Serbia nie miało wielkiej historii. Siatkarki Canarinhos rozgromiły rywalki w trzech krótkich setach, a szczytowym osiągnięciem Serbek było... 14 punktów wywalczonych w drugiej odsłonie.

Polskie siatkarki pokonały Kanadę 3:2. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego przegrały dwie pierwsze partie, ale wróciły do gry. Wyrównały stan meczu i zdecydowanie wygrały w tie-breaku. Pierwsze zwycięstwo w Rimini odniosły gospodynie imprezy – Włoszki. W Lidze Narodów grają rezerwowym składem, ale to wystarczyło do zwycięstwa 3:1 nad Koreą Południową.