Spektakularna wygrana Marcina Tybury w UFC! Pokonał Walta Harrisa w pierwszej rundzie

Sporty walki

Marcin Tybura (MMA 22-6-0) odniósł piąte zwycięstwo z rzędu. Podczas sobotniej gali UFC Fight Night 189 w Las Vegas pokonał w pierwszej rundzie Walta Harrisa (MMA 13-10-0).

Na początku walki to Amerykanin miał dużą przewagę. Atakował Tyburę i skutecznie go zdominował. Pola przetrwał jednak trudne chwile w stójce i w połowie pierwszej rundy sprowadził Harrisa do parteru, gdzie zdołał przejść za plecy, zadając mu kolejne ciosy. Gdy amerykański zawodnik przestał odpowiadać na ciosy, sędzia przerwał walkę przed końcem pierwszej rundy.

Tybura pozostaje niepokonany od pięciu walk, a jego seria trwa od lutego 2020 roku, gdy jednogłośną decyzją sędziów pokonał Siergieja Spiwaka. Dla Tybury wygrana oznacza kolejny awans w rankingu wagi ciężkiej UFC. Przed pojedynkiem zajmował w nim 8. miejsce.

- Kto następny? Z pięcioma zwycięstwami z rzędu zasługuję na wielki pojedynek, będący walką wieczoru przeciw Curtisowi Blaydesowi. Co o tym sądzisz, Curtis? - napisał na Twitterze Marcin Tybura, zwracając się do 30-letniego amerykańskiego zawodnika MMA (14-3, 10 KO) i oznaczając go w swoim poście.