Stefan Kueng pierwszym liderem wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii

Pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii Maciej Bodnar zakończył na 21. miejscu. Pierwszy na metę dojechał Stefan Kueng.

Reprezentant gospodarzy Stefan Kueng (Groupama-FDJ) wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii, jazdę indywidualną na czas ze startem i metą w miejscowości Frauenfeld. Najlepszy z Polaków, Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął 21. miejsce.

Liczącą niespełna 11 kilometrów trasę aktualny mistrz Europy w tej konkurencji pokonał w równo 12 minut, ze średnią prędkością, 54,5 km/h, wyprzedzając o cztery sekundy swojego młodszego rodaka Stefana Bisseggera oraz o 12 sekund Włocha Mattię Cattaneo.

Mistrz świata ze startu wspólnego Francuz Julian Alaphilippe, powracający do rywalizacji po sześciotygodniowej przerwie, uzyskał piąty wynik. Z innych faworytów wyścigu Niemiec Maximilian Schachmann był 12., Ekwadorczyk Richard Carapaz - 15., a Holender Mathieu van der Poel - 25.

Bodnar stracił do zwycięzcy 35 sekund. Szymon Sajnok zajął 85. miejsce, a 133. Michał Gołaś.

Ośmioetapowy wyścig ma najwyższą kategorię World Tour.

Wyniki 1. etapu, jazda ind. na czas we Frauenfeld (10,9 km), i klasyfikacja generalna: