Amerykanie wygrali Ligę Narodów CONCACAF. Skandal na trybunach

Piłkarze USA przeszli do historii jako pierwsi zwycięzcy Ligi Narodów CONCACAF

Piłkarze USA pokonali po dogrywce Meksyk 3:2 w finale pierwszej edycji Ligi Narodów CONCACAF. Decydującą bramkę w 114. minucie z rzutu karnego zdobył Christian Pulisic. Trzecie miejsce zajął Honduras, który pokonał w rzutach karnych Kostarykę 5-4. Po 90 minutach było 2:2.

Meksyk dwukrotnie obejmował prowadzenie. W drugiej minucie bramkę zdobył Jesus Corona, a w 79. Diego Lainez. Amerykanie odpowiedzieli trafieniami Giovanniego Reyny w 27. i Westona McKennie'ego w 87. minucie.

Po, jak się okazało, decydującym trafieniu Pulisica, cieszących się w narożniku boiska Amerykanów kibice obrzucili różnymi przedmiotami. W twarz trafiony został Reyna, który przez kilka minut leżał na murawie i ostatecznie opuścił boisko w asyście sztabu medycznego. Wrócił już po zakończeniu meczu, aby świętować z kolegami triumf.

Niewłaściwych zachowań kibiców było więcej. W drugiej połowie spotkanie zostało przerwane na kilka z minut z powodu dobiegających z trybun homofobicznych okrzyków.

Meksykanie mieli doskonałą okazję na wyrównanie, ale w doliczonym przez sędziego czasie gry w dogrywce Andres Guardado nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Ethan Horvath.

Turniej finałowy odbywał się w Denver. Miał być zorganizowany 4-7 czerwca 2020 roku w Houston i Arlington, ale z powodu pandemii COVID-19 przełożono go równo o rok i zmieniono gospodarza.

Liga Narodów CONCACAF przypomina rozgrywki o tej samej nazwie w Europie. Pierwsze mecze LN CONCACAF rozegrano we wrześniu 2019 roku, a rywalizacja toczyła się w dywizjach A, B i C.