Historia zatoczyła koło! Kucharz reprezentacji Polski znów na konferencji

Piłka nożna
Historia zatoczyła koło! Kucharz reprezentacji Polski znów na konferencji
Fot. PAP
Tomasz Leśniak

Kucharz reprezentacji Polski Tomasz Leśniak wypowiedział się na temat diety piłkarzy podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski. Jego wystąpienie było także nawiązaniem do nietypowego zdarzenia w trakcie mistrzostw świata 2006 w Niemczech.

Ostatnia konferencja prasowa reprezentacji Polski przed meczem z Islandią miała nietypowe zakończenie. W trakcie wydarzenia wypowiedzieli się nie tylko Piotr Zieliński i Paulo Sousa, ale także... kucharz reprezentacji Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska - Islandia. "Chcę, byśmy byli dla Polski wyzwaniem"


Odpowiedzialny za dietę Biało-Czerwonych Leśniak opowiedział m.in. o zmianach jakie zaszły w jadłospisie reprezentacji od czasu objęcia kadry przez Paulo Sousę. Zgodnie z jego słowami, desery zostały zastąpione sokami owocowo-warzywnymi, natomiast do diety zawodników wprowadzono wiele świeżych i różnorodnych produktów.


Wypowiedź kucharza kadry była także nawiązaniem do pewnego wydarzenia z 2006 roku. Wówczas w trakcie mistrzostw świata w Niemczech na konferencji prasowej dwa dni po porażce z Ekwadorem (0:2) zamiast trenera Pawła Janasa i piłkarzy pojawił się... Leśniak. Obecni na sali dziennikarze byli oburzeni brakiem selekcjonera, a kucharz nie doczekał się żadnego pytania. Cała sytuacja przeszła do historii stając się nawet tematem piosenki. Została ona wspominana m.in. przez zespół Superpuder w utworze "Co zrobił Janas?".

Tomasz Leśniak na konferencji reprezentacji Polski:

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie