Dookoła Szwajcarii: Mathieu van der Poel wygrał drugi etap, Stefan Kueng nadal liderem

Mathieu van der Poel wygrał drugi etap wyścigu Dookoła Szwajcarii.

Holender Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii, na 178-kilometrowej trasie z Neuhausen am Rheinfall do Lachen. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał reprezentant gospodarzy Stefan Kueng (Groupama-FDJ).

Van der Poel okazał się najlepszy w sprincie przed metą, a o sekundę wolniejszy był Niemiec Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe). Na trzecim miejscu uplasował się rodak zwycięzcy Wout Poels (Bahrain-Victorious).

Michał Gołaś (Ineos Grenadiers) i Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) stracili do van der Poela ponad 10 minut, natomiast Szymon Sajnok (Cofidis) - ponad kwadrans. Żaden z Polaków nie zmieścił się w czołowej setce na tym etapie.

Kueng zwyciężył w niedzielę w jeździe indywidualnej na czas, a w poniedziałek zajął 26. miejsce ze stratą 22 sekund do zwycięzcy. To wystarczyło, aby zachować koszulkę lidera. Szwajcar ma sekundę przewagi nad mistrzem świata ze startu wspólnego Francuzem Julianem Alaphilippe'em (Deceuninck-Quick-Step) i dwie nad Schachmannem. Polaków nie ma w czołówce.

Ośmioetapowy wyścig ma najwyższą kategorię World Tour.