Floyd Mayweather Jr udzielił lekcji boksu Loganowi Paulowi. Niespodziewana postawa youtubera

Sporty walki
Floyd Mayweather Jr udzielił lekcji boksu Loganowi Paulowi. Niespodziewana postawa youtubera
fot. PAP

Floyd Mayweather Jr udzielił Loganowi Paulowi lekcji boksu w pokazowej walce, która odbyła się w Miami. Legendarny pięściarz nie zdołał jednak znokautować przeciwnika, a w dodatku wyprowadził od niego mniej ciosów, co można uznać za swego rodzaju niespodziankę. Za wejście do ringu z youtuberem Mayweather Jr zainkasował kilkadziesiąt milionów dolarów.

Potyczka zaczęła się od wzajemnego badania się pięściarzy, choć w samej końcówce pierwszej rundy Paul rzucił się na Mayweathera w szaleńczym ataku. Górujący nad przeciwnikiem pod względem doświadczenia "Pretty Boy" zebrał jednak wszystko na gardę, bądź przepuścił. W drugiej pozostawał nieuchwytny, cały czas wykonując uniki i blokując ataki rywala, jednak sam nie popisał się inicjatywą w ofensywie.
 
 
Później ruszył jednak do ataku i raz po raz obijał Paula najpierw atakami na korpus, a później także na głowę. W pewnym momencie było widać, że cięższy o ponad piętnaście kilogramów youtuber traci siły i w jego arsenale jest coraz mniej amunicji. Ostatecznie dotrwał jednak do końca i nie dał się znokautować, co można uznać za swego rodzaju sukces, biorąc rzecz jasna pod uwagę klasę i doświadczenie Mayweathera. Statystyki pojedynku odzwierciedlają jego przebieg - "Pretty Boy" bił mało, ale celnie, natomiast Paul wyprowadzał wiele ciosów, ale rzadko dosięgały one celu.

Za kolejne wejście do ringu "Money" zainkasował kilkadziesiąt milionów dolarów. W trakcie swojej kariery wygrał wszystkie z 50 zawodowych walk. Jest byłym mistrzem świata federacji WBC, WBA i WBO w wadze półśredniej. Do tego mistrzem WBC i WBA w wadze junior średniej, WBC w kategoriach junior lekkiej, lekkiej, junior półśredniej i lekkośredniej oraz organizacji IBF w kategorii półśredniej.

Ciosy celne/zadane: Mayweather jr 43/107 (40 procent) - Paul 28/217 (13 procent)
 
AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: ACB 63: Ceremonia ważenia

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie