GKS Katowice wraca do Fortuna 1 Ligi!

Trener GKS-u Katowice Rafał Górak.

W przedostatniej kolejce II ligi GKS Katowice rozbił Stal Rzeszów 4:1. Tym samym GieKSa po dwóch sezonach przerwy wraca do Fortuna 1 Ligi. W zespole gospodarzy hat-trickiem popisał się Arkadiusz Woźniak.

Przed meczem GKS Katowice wiedział, że potrzebuje wygranej, by przypieczętować awans do Fortuna 1 Ligi na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek. Pewnym gry na zapleczu Ekstraklasy był już Górnik Polkowice, dlatego do bezpośredniego awansu pozostało jedno miejsce.

Trener GieKSy Rafał Górak dokonał trzech zmian przed poniedziałkowym meczem. Do pierwszej jedenastki wrócili Grzegorz Janiszewski, Krystian Sanocki oraz Arkadiusz Woźniak. Korekty w składzie okazały się trafne, ponieważ gospodarze już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Adrian Błąd otworzył wynik meczu, a asystował mu wspomniany Woźniak.

Radość piłkarzy z Bukowej trwała raptem trzy minuty, ponieważ Stal wyrównała. Po faulu przed polem karnym GKS-u do piłki podszedł Wojciech Reiman. 32-latek pokonał bramkarza Królczyka bezpośrednim strzałem ze stałego fragmentu gry.

Tuż przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Woźniak, dla którego nie był to koniec popisów strzeleckich. W drugiej połowie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, kompletując hat-tricka.

Dzięki zwycięstwu GieKSa zapewniła sobie awans do Fortuna 1 Ligi. Co ciekawe w poprzednim sezonie to właśnie Stal pozbawiła katowiczan marzeń o szybszym powrocie. Rzeszowianie pokonali wtedy zespół z Bukowej w półfinale baraży 2:0. Tym razem stało się inaczej, a goście zajmują ósme miejsce w tabeli, tracąc punkt do strefy gwarantującej walkę o pierwszą ligę.

GKS Katowice - Stal Rzeszów 4:1 (2:1)
Bramki: Błąd 6, Woźniak 44, 49, 55 - Reiman 9

GKS: Patryk Królczyk - Zbigniew Wojciechowski (74, Patryk Grychtolik), Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski, Danian Pawłas -  Krystian Sanocki, Bartosz Jaroszek (74, Michał Gałecki), Rafał Figiel, Adrian Błąd (67, Marcin Urynowicz), Dominik Kościelniak (83, Patryk Szwedzik) - Arkadiusz Woźniak (74, Piotr Kurbiel).

Stal: Gerard Bieszczad - Radosław Sylwestrzak (46, Dominik Marczuk), Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki - Damian Michalik (67, Rafał Maciejewski), Marcel Kotwica, Bartosz Wolski (67, Ramil Mustafajew), Wojciech Reiman (81, Błażej Szczepanek), Wiktor Kłos (82, Mariusz Sławek) - Dawid Olejarka.

Żółte kartki: Jaroszek - Olejarka, Sylwestrzak, Kostkowski