Piotr Zieliński: Nic się nie stało, że nie zagrałem z Rosją

Piłka nożna
Piotr Zieliński: Nic się nie stało, że nie zagrałem z Rosją
fot. Cyfrasport
Piotr Zieliński opuścił zgrupowanie reprezentacji na trzy dni z powodu narodzin syna, Maksymiliana.

- Jestem po ciężkim sezonie i dużo grałem, dlatego nic się wielkiego nie stało, że nie zagrałem z Rosją. Mogłem trochę odpocząć i być przy niezapomnianych chwilach mojego życia - powiedział pomocnik reprezentacji Polski Piotr Zieliński przed meczem z Islandią.

Szymon Zaworski: Co dla Pana znaczyły te trzy dni wolnego od Paulo Sousy? Nie musiał pan grać w meczu towarzyskim z Rosją.

Piotr Zieliński: Myślę, że to naturalna kolej rzeczy. Rodziło mi się pierwsze dziecko, trener też tego doświadczył w życiu. Na samym wstępie zgrupowania przedstawił mi plan wobec mnie. Jestem po ciężkim sezonie i dużo grałem, dlatego nic się wielkiego nie stało, że nie zagrałem z Rosją. Mogłem trochę odpocząć i być przy niezapomnianych chwilach mojego życia.

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto ostro o zwolnieniu Piotra Zielińskiego ze zgrupowania

Myśli Pan, że we wtorek z Islandią zobaczymy optymalną jedenastkę, która zagra ze Słowacją?

Tutaj każdy zawodnik musi czuć się gotowy, by zagrać w pierwszym składzie. To trener podejmie decyzję, który z piłkarzy jest w najlepszej formie przed tym kluczowym meczu.

Jakiego meczu z Islandią możemy się spodziewać?

Na pewno będzie to dobry sprawdzian przed Euro. Wiemy jednak, że mieliśmy dużo treningów, które były intensywne. Dlatego właśnie, ten mecz może mieć różne fazy z uwagi na nasze zmęczenie. Chcemy zachować jak najlepszą formę na czas turnieju.

Jaki jest potencjał tej reprezentacji? Wszyscy wciąż wspominają dobry wynik z 2016 roku…

Potencjał jest bardzo duży, ale sam potencjał nie gwarantuje sukcesu. Tutaj musi być wykonana ciężka praca i tylko jako drużyna możemy osiągnąć dobry wynik. Na pewno trzeba wygrać pierwszy mecz. To da nam fajną energię, która poniesie nas dalej.

Rozmowa z Piotrem Zielińskim:

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie