Roland Garros: Świątek - Kostiuk. Relacja i wynik na żywo online

Iga Świątek zagra z Martą Kostiuk o ćwierćfinał rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa wielkoszlemowego turnieju French Open. Będzie to pierwsze w historii spotkanie broniącej tytułu Polki z utalentowaną, grającą ofensywnie i o ponad rok młodszą Ukrainką. Pierwsze na poziomie seniorskim, kilka lat temu tenisistki te spotkały się bowiem w finale juniorskiego turnieju w Australii. Świątek wygrała wtedy 6:3, 6:3. Relacja i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Marta Kostiuk na Polsatsport.pl.

Przez trzy wcześniejsze rundy turnieju na kortach Rolanda Garrosa obie tenisistki przeszły jak burza, nie oddały rywalkom ani jednego seta. Kostiuk straciła 15 gemów, Świątek jednego mniej. Ukrainka spędziła na korcie cztery godziny i 10 minut, a Polka trzy godziny i 50 minut. Do "licznika" broniącej tytułu zawodniczki trenera Piotra Sierzputowskiego trzeba doliczyć trzy występy w deblu, w którym dotarła już do ćwierćfinału.

Rozstawiona z "ósemką" Świątek jest faworytką nie tylko poniedziałkowego pojedynku, ale i całego turnieju. Z wyżej rozstawionych została tylko jej finałowa rywalka z poprzedniej edycji, czyli Amerykanka Sofia Kenin.

Rok młodsza od Polki Kostiuk, która jako 15-latka doszła do trzeciej rundy Australian Open, a rok wcześniej wygrała jego juniorską edycję, w Paryżu już odniosła życiowy sukces. Po pokonaniu w 1. rundzie doświadczonej i utytułowanej Hiszpanki Garbine Muguruzy wyraźnie nabrała wiatru w żagle i przeciw Polce zagra na pewno odważnie, bez kompleksów. Niezależnie od wyniku awansuje na najwyższą w karierze lokatę w rankingu WTA, w którym teraz jest 81.

Organizatorzy zaplanowali mecz na koniec dziennej sesji na korcie Philippe'a Chatriera, największej arenie kompleksu Rolanda Garrosa. Jego trybuny mogą pomieścić 15 tys. kibiców, ale podczas meczu Polki z Ukrainką będą puste, ponieważ z powodu restrykcji w stolicy Francji między godziną 21:00 a 6:00 obowiązuje godzina policyjna.

W półfinale lepszą z tej pary czeka pojedynek z Kenin (4) bądź Greczynką Marią Sakkari (17).

Spotkanie Świątek z Kostiuk nie rozpocznie się przed godziną 21:00.

Relacja i wynik na żywo z meczu Iga Świątek - Marta Kostiuk od godziny 21:00 na Polsatsport.pl.