Tokio 2020. Media: Zrezygnowali kolejni wolontariusze

Inne
Tokio 2020. Media: Zrezygnowali kolejni wolontariusze
fot. PAP
Tokio 2020: Zrezygnowali kolejni wolontariusze.

Kolejne około 3,5 tysiąca wolontariuszy, którzy zgłosili się wcześniej do pomocy przy przeprowadzeniu igrzysk i paraolimpiady w Tokio, zrezygnowało - poinformowała japońska publiczna stacja telewizyjna NHK. Wcześniej na ten krok zdecydowało się ponad 10 tysięcy ochotników.

Grupa, która zrezygnowała była wśród 40 tysięcy wolontariuszy, mających w miastach pomagać przyjezdnym znaleźć drogę i dostarczać innych informacji. Liczba tych tzw. "miejskich wolontariuszy", którzy zrezygnowali może być większa, bo informacji nie przekazały jeszcze dwie prefektury, w tym tokijska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Damian Durkacz jako pierwszy polski bokser wywalczył olimpijski awans

 

Jako powód rezygnacji podawano m.in. zaniepokojenie sytuacją związaną z pandemią COVID-19, problemy wynikające z przełożenia imprezy z 2020 na obecny rok.

 

Wcześniej zrezygnowało ponad 10 tysięcy wolontariuszy z 80-tysięcznej grupy, która ma pracować na sportowych obiektach i w wiosce olimpijskiej.

 

Rezygnacja wolontariuszy to kolejny problem organizatorów igrzysk. Niedawno w Tokio i 10 innych prefekturach do 20 czerwca przedłużono obowiązywanie stanu wyjątkowego wynikającego z pandemii. Inaugurację największej sportowej imprezy zaplanowano na 23 lipca.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze