Debbie Hewitt zostanie szefową angielskiej federacji piłkarskiej

Piłka nożna
Debbie Hewitt zostanie szefową angielskiej federacji piłkarskiej
fot. PAP/EPA
Słynny londyński stadion Wembley.

Debbie Hewitt, która ma za sobą udaną karierę biznesową, została wybrana na przewodniczącą angielskiej federacji piłkarskiej (FA). Funkcję ma zacząć pełnić od stycznia 2022 roku i będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Przyszła szefowa FA została jednomyślnie wybrana przez siedmioosobowy panel selekcyjny federacji, który pochwalił ją za "wyjątkową wiedzę fachową w zakresie prezydentury i zarządzania w wielu różnych sektorach biznesu".

 

Hewitt zastąpi tymczasowego przewodniczącego Petera McCormicka. - Od najmłodszych lat pasjonuję się piłką nożną i jestem podekscytowana możliwością odegrania roli w kształtowaniu przyszłości czegoś, co tak wiele znaczy dla tak wielu ludzi – przyznała.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski napastnik idzie na rekord. Po raz dwudziesty zmienił klub

 

Istniejąca 158 lat organizacja szukała nowego szefa po tym, jak w listopadzie 2020 roku z funkcji zrezygnował Greg Clarke. Stało się to po tym, jak znany działacz nazwał w parlamencie czarnoskórych zawodników "kolorowymi piłkarzami". Później za te słowa przeprosił i podał się do dymisji.

 

 

Piłkarska reprezentacja Anglii jest przeciwnikiem Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2022. W marcu w Londynie gospodarze wygrali na Wembley 2:1.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie